Turto bankas tinkamai vertino konkurso dalyvių kvalifikaciją ir užtikrino konkurenciją

Pranešimas paskelbtas 2016 m. gruodžio 28 d.

Lietuvos apeliacinis teismas atmetė bendrovės „Contestus projektai“ apeliacinį skundą dėl valstybės įmonės Turto banko sprendimų panaikinimo, vykdant Vilniaus koncertų ir sporto rūmų rekonstrukcijos FIDIC inžinieriaus ir techninės priežiūros paslaugų pirkimo atvirą konkursą, ir pirmosios instancijos teismo sprendimą paliko nepakeistu.

Teismas konstatavo, kad Turto banko sprendimas pripažinti tiekėjų kvalifikaciją atitinkančią konkurso sąlygų reikalavimus yra pagrįstas ir teisėtas.

Vilniaus apygardos teismo sprendime, kurio nepakeitė Lietuvos apeliacinis teismas, nurodoma, kad   vykdydama viešąjį pirkimą perkančioji organizacija pagrįstai ir teisingai vertino tiekėjų kvalifikacijos atitiktį konkurso sąlygų reikalavimams, nevaržė tiekėjų konkurencijos, nustatė pirkimo tikslui proporcingas konkurso sąlygas ir nepažeidė imperatyviųjų Viešųjų pirkimų įstatymo principų.  

Kaip buvo skelbta anksčiau, bendrovė „Contestus projektai“ kreipėsi į teismą su ieškiniu, prašydama panaikinti Turto banko sprendimą, kuriuo visų konkurso dalyvių kvalifikacija buvo pripažinta atitinkančia konkurso sąlygų reikalavimus, tačiau, bylą išnagrinėjęs Vilniaus apygardos teismas, šį skundą atmetė. 

Turto banko sprendimų Vilniaus koncertų ir sporto rūmų rekonstrukcijos darbų rangovo konkurse nepavyko nuginčyti ir bendrovei „Gensera“, kurios ieškinį dar rugpjūčio mėnesį atmetė Vilniaus apygardos teismas, o spalio pabaigoje bylą nutraukė Lietuvos apeliacinis teismas.

Bendrovė siekė, kad būtų panaikinti Turto banko sprendimai nenagrinėti jos pretenzijos ir būtų pakeistos pirkimo sąlygos.

Vilniaus apygardos teismas tuomet konstatavo, kad nustatyti minimalūs kvalifikacijos reikalavimai tiekėjams yra proporcingi pirkimo objektui, o pirkimo sąlygos neriboja konkurencijos ir nepažeidžia imperatyviųjų teisės normų bei viešųjų pirkimo principų.


Valstybės įmonė
Turto bankas
Įmonės kodas: 112021042
PVM kodas: LT120210411

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre

Kęstučio g. 45
08124 Vilnius
Tel. (8 5) 278 0900
Faks. (8 5) 275 1155

Vilniaus g. 16
01402 Vilnius
Tel. (8 5) 268 4999

© VĮ Turto bankas, 2017
Sprendimas:
GERA Solutions