Palangoje – dar daugiau lankytinų vietų

Pranešimas paskelbtas 2018 m. vasario 15 d.

Šią savaitę Valstybės įmonės Turto bankas specialistai valstybiniame miške šalia viešbučio „Auska“ esančioje  tvoroje baigs įrengti papildomus praėjimus, taip pat planuoja pakabinti naujus informacinius ženklus.  Jau kitą savaitę Palangos miesto gyventojai, poilsiautojai lengvai ras įėjimą ir išėjimą iš šiuo metu aptvertos valstybinio miško teritorijos dalies. 

Turto bankas įrengęs papildomus praėjimus  ir pakabinęs informacinius ženklus, išsprendė pagrindinę problemą – laisvą žmonių bei gyvūnų judėjimą pajūrio parko zonoje. Tad nuo šiol visi norintys galės patogiau patekti į valstybinį mišką. Buvo siūlymų visai nugriauti tvorą, tačiau toks sprendimas neracionalus ekonomiškai – pareikalautų virš šimto tūkstančio eurų valstybės biudžeto lėšų. 

Turto bankas buvo gavęs Miškų tarnybos prašymą nugriauti „Auskos“ viešbutį juosiančią tvorą. Tačiau Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija dar 2017 gegužės 3 dieną patvirtino tvorą esant teisėtu statiniu – tvora buvo pastatyta pagal jos statybos metu galiojusių teisės aktų reikalavimus ir teisėtai įregistruota.  

Siekdami rasti visoms pusėms priimtiną sprendimą, banko atstovai surengė suinteresuotų institucijų (Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos ir miškų departamento, Valstybinės miškų tarnybos, Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos, Finansų ministerijos ir Turto banko) atstovų pasitarimą.

Jo metu buvo išsamiai aptartas laisvas žmonių ir gyvūnų judėjimo klausimas valstybinio miško teritorijoje. Susitikimo metu buvo priimtas sutarimas tvoros negriauti ir ieškoti kitų – ekonomiškai ir teisiškai pagrįstų kompleksinių sprendimų – tvoros likvidavimą spręsti kartu su „Auskos“ viešbučio tolesnio panaudojimo galimybių nustatymu.   

Galima pasidžiaugti, jog bendru sutarimu Turto bankas ir kitos institucijos  rado būdą , kaip racionaliai išspręsti iškilusią problemą – nešvaistant biudžeto t.y. visų Lietuvos piliečių lėšų, atverti kuo daugiau parko teritorijos visuomenei bei užtikrinti laisvą laukinių gyvūnų judėjimą.  


Valstybės įmonė
Turto bankas
Įmonės kodas: 112021042
PVM kodas: LT120210411

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre

Kęstučio g. 45
08124 Vilnius
Tel. +370 697 99396

Vilniaus g. 16
01402 Vilnius
Tel. +370 697 99396

© VĮ Turto bankas, 2017
Sprendimas:
GERA Solutions