VĮ Turto bankas bendradarbiaus su Gedimino technikos universitetu

Pranešimas paskelbtas 2018 m. birželio 28 d.

Statybos sektorius šiandien yra neįsivaizduojamas be skaitmenizavimo ir statinio informacinio modeliavimo (BIM) metodologijos diegimo. Siekdamas ir toliau žengti koja kojon su statybos sektoriaus naujovėmis, VĮ Turto bankas pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Vilniaus Gedimino technikos universitetu (VGTU). Ji numato abiejų institucijų bendradarbiavimą BIM projektuose.

Statybos sektoriuje šiuo metu aktyviai vyksta „skaitmeninė revoliucija“. BIM čia pasitelkiamas kaip priemonė, padedanti mažinti sąnaudas, didinti veiklos efektyvumą bei našumą, gerinti infrastruktūros kokybę.

Dar 2014 m. VGTU įkurtas pirmasis Lietuvoje Statinių skaitmeninio ir informacinio modeliavimo technologijų centras, orientuotas į mokslinių tyrimų vystymą bei ekonominę plėtrą. VGTU taip pat buvo pirmasis atkreipęs dėmesį į būsimą naujos kartos statybos specialistų poreikį bei nuo 2015 m. pradėjęs įgyvendinti BIM skirtą magistrantūros studijų programą. „BIM pagrindus įtraukėme ir į visas kitas statybos krypties bakalauro bei magistro studijų programas. Taip siekiame, kad kiekvienas, baigęs universitetą, suvoktų, kas yra BIM, ir mokėtų dirbti su nauja moderniausia programine įranga“, – sako VGTU rektorius prof. dr. Alfonsas Daniūnas.

„Naujų idėjų generavimas, naujas požiūris į atliekamus darbus  visada yra postūmis į priekį. Sieksime pritaikyti naujausius mokslo ir technikos pasiekimus  juos diegdami ir adaptuodami praktikoje,“ – sako Marius Kliokys, Turto banko generalinio direktoriaus pavaduotojas, laikinai atliekantis generalinio direktoriaus pareigas.

Abi šalys įsipareigojo nuolat tobulinti mokslo ir studijų procesą BIM technologijų srityje. Taip pat viešuosius pastatus pritaikant naujų erdvių projektavimui, statyboje, valdymui ir priežiūrai bei dalintis geriausia pasaulio praktika ir patirtimi.

Taip pat bendradarbiauti organizuojant studentų praktikas, kursinių ir baigiamųjų darbų rengimą, dalyvauti abiejų šalių organizuojamose konferencijose, seminaruose bei specialistų tobulinimo kursuose BIM tematika ir panašiai.


Valstybės įmonė
Turto bankas
Įmonės kodas: 112021042
PVM kodas: LT120210411

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre

Kęstučio g. 45
08124 Vilnius
Tel. +370 697 99396

Vilniaus g. 16
01402 Vilnius
Tel. +370 697 99396

© VĮ Turto bankas, 2017
Sprendimas:
GERA Solutions