Vilniuje planuojama statyti naują Valstybinės mokesčių inspekcijos pastatą

Pranešimas paskelbtas 2018 m. rugpjūčio 28 d.

Turto bankas šį rudenį planuoja pirkti Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) investicijų projekto parengimo paslaugas. Šiuo metu inicijuojamas dokumentų, reikalingų sklypo Vilniaus miesto teritorijoje perėmimui galimai pastato statybai, rengimas. Preliminarus projekto įgyvendinimo terminas planuojamas 2022 arba 2023 metais.

Turto bankas gavęs iš Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) ir Vilniaus apskrities mokesčių inspekcijos (AVMI) informaciją, kad yra tikslinga institucijų darbą konsoliduoti viename pastate, išnagrinėjo galimas apsirūpinimo administracinės paskirties NT alternatyvas: „Nuoma“, „Pirkimas“, „Nauja statyba“, „Nieko nekeičiant“, „Griovimas, nauja statyba“ ir nustatė, kad pagal kiekvienai alternatyvai apskaičiuotus finansinius rodiklius, optimaliausia yra „Nauja statyba“.

Atsisakius dabar naudojamų VMI ir AVMI patalpų ir pastačius vieną modernų, A+ energinio efektyvumo klasės pastatą, kuriame dirbtų visi VMI ir AVMI darbuotojai Vilniuje:

  • Pagerėtų mokesčių mokėtojų aptarnavimo sąlygos, nes gyventojai gautų greitą ir kokybišką informaciją vienoje vietoje – AVMI specialistai būtų pasiekiami greičiau, tad nereikėtų vykti iš vieno padalinio į kitą.
  • Būtų sutaupoma valstybės lėšų, nes tai leistų atsisakyti nekilnojamojo turto nuomos paslaugų;
  • Vykdant veiklą naujame, moderniame pastate būtų taupomos pastato eksploatavimo išlaidos (administravimo, apsaugos ir kt.), taip pat AVMI darbuotojų patiriamos kuro išlaidos bei darbo laiko sąnaudos;
  • Naujame pastate dirbantys VMI ir AVMI darbuotojų darbą būtų lengviau organizuoti, pagerėtų darbuotojų darbo sąlygos;
  • Naujas pastatas, patalpų išplanavimas ir įrengimas atitiktų visus teisės aktais nustatytus reikalavimus (šiuo metu ne visuose VMI ir AVMI pastatuose tai užtikrinama pvz.: kai kuriuose pastatuose trūksta vietos padidinti laukiamąsias sales mokesčių mokėtojams, darbuotojams ir kt.).

Turto bankas, kaip centralizuotai valdomo valstybės nekilnojamojo turto valdytojas iki 2020-ųjų perims 100% administracinės paskirties valstybės NT. Tai sudaro maždaug 723.000 kv. m, juos valdo ar naudoja daugiau nei 500 valstybės įstaigų. Taip Turto bankas taps ne tik paslaugų teikėjas, bet NT disponuoti galintis valdytojas. Iš viso pagal jau priimtus Vyriausybės sprendimus Turto bankui perduota valdyti beveik pusė (46 proc.) administracinio VNT.

Daugiausia perduotino centralizuotai valdyti turto yra Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Visagino, Alytaus, Marijampolės miestų ir Kėdainių bei Telšių rajonų savivaldybėse.

 

 


Valstybės įmonė
Turto bankas
Įmonės kodas: 112021042
PVM kodas: LT120210411

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre

Kęstučio g. 45
08124 Vilnius
Tel. +370 697 99396

Vilniaus g. 16
01402 Vilnius
Tel. +370 697 99396

© VĮ Turto bankas, 2017
Sprendimas:
GERA Solutions