Parduodamas kompleksas, kuriame organizuojama „Išgyvenimo drama”

bunkeris
Pranešimas paskelbtas 2019 m. balandžio 9 d.

Valstybės nekilnojamąjį turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas viešojo aukciono būdu parduoda Vilniaus rajone, Naujasodės kaime esantį pastatų kompleksą. Šiame komplekse organizuojama patyriminė ekskursija „Išgyvenimo drama“, nukelianti bunkerio lankytojus į sovietmetį.

Kompleksą sudaro 2,83 hektaro sklypas su statiniais: 1863 kv. m ir 1441 kv. m  administraciniai pastatai, 570 kv. m techninis pastatas, 154 kv. m katilinė, 123 kv. m garažas ir kompleksui priklausanti transformatorinė.

Kaip teigia Benitas Jonikas, Turto banko Finansinio turto ir pardavimų direktorius, valstybei priklausantis objektas yra išnuomotas renginiams organizuoti, o sutvarkius sklypo dokumentaciją – parduodamas. „Tai išskirtinis statinių kompleksas, kuris dėl jame organizuojamų renginių tapo žinomu visame pasaulyje. Turto vertinimo rekomendacijose siūloma nekeisti turto panaudojimo paskirties, tačiau investuotojai dažnai įžvelgia kitų galimybių, tad sunku pasakyti, kaip bus pritaikytas objektas“, – teigia B. Jonikas.

Kompleksą per aukciono sistemą www.evarzytynes.lt bus siūloma įsigyti už pradinę 110,2 tūkst. eurų kainą gegužės pabaigoje. Dalyvių registracija skelbiama savaitė iki aukciono pradžios, o baigiama – keturios dienos iki aukciono pradžios.

27 kilometrus nuo Vilniaus nutolęs kompleksas „Kultūros namais“ buvo statomas kaip alternatyvi televizijos stotis, iš kurios vyktų transliacijos karo atveju. 1985 m. pastatytas kompleksas turi požeminę, 5 metrus gilyn siekiančią, ir antžeminę dalis, čia įrengtos autonominės komunikacinės sistemos.

Lietuvos nacionaliniam radijui ir televizijai priklausęs kompleksas 2010 m. buvo perduotas Valstybės turto fondui, o sujungus jį su Turto banku, jis patikėjimo teise atiteko pastarajam. Šiuo metu kompleksas yra išnuomotas patyriminės ekskursijos „1984.Išgyvenimo drama“ organizatoriams.

Turto bankas    tai valstybės įmonė, kurioje akcininko teises įgyvendina Finansų ministerija. Be nekilnojamojo turto valdymo, Turto bankas atlieka tokias valstybės pavestas funkcijas kaip nenaudojamo turto realizacija, valstybei priklausančių įmonių privatizavimas ir skolų išieškojimas.


Valstybės įmonė
Turto bankas
Įmonės kodas: 112021042
PVM kodas: LT120210411

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre

Kęstučio g. 45
08124 Vilnius
Tel. +370 697 99396

Vilniaus g. 16
01402 Vilnius
Tel. +370 697 99396

© VĮ Turto bankas, 2017
Sprendimas:
GERA Solutions