Turto bankas spartina valstybei priklausančio nekilnojamojo turto pardavimą

Pranešimas paskelbtas 2019 m. balandžio 17 d.

Efektyvinant valstybės nekilnojamojo turto valdymą, valstybės nekilnojamąjį turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas šiemet organizuos daugiau nei 1200 viešųjų aukcionų, kurių metu bus parduodamas valstybei priklausantis nekilnojamasis turtas. Tai 70 proc. daugiau nei ankstesniais metais.

„Šiemet planuojame organizuoti daugiau nei 1200 viešųjų aukcionų valstybės nekilnojamajam turtui parduoti. Tokio turto išlaikymas ir priežiūra didina išlaidas valstybei, todėl imamės iniciatyvos mažinti naštą bei efektyvinti nekilnojamojo turto valdymą. Potencialiems investuotojams ir pirkėjams tai yra gera naujiena, nes didės pasirinkimas – galės įsigyti nekilnojamojo turto objektų ne tik pirminėje ir antrinėje rinkose, bet ir iš valstybės“,   sako  Benitas Jonikas, Turto banko Finansinio turto ir pardavimų departamento direktorius.

Praėjusiais metais Turto bankas suorganizavo daugiau nei 700 aukcionų, kurių metu buvo parduota 202 nekilnojamojo turto objektai. Šiemet tikimasi parduotų objektų skaičių padidinti iki 400. Parduodamas nekilnojamasis turtas yra išsidėstęs visoje Lietuvoje.

Šiemet didžioji dalis parduodamų objektų bus gyvenamosios paskirties. Taip pat rinkai bus pasiūlyta nemažai gamybinės ir administracinės paskirties patalpų. Gyventojai ir organizacijos galės įsigyti ir visuomeninės, rekreacinės, komercinės paskirties pastatų, taip pat garažų bei pagalbinių patalpų.

Nekilnojamojo turto objektai  yra parduodami viešojo aukciono metu, per aukcionų sistemą www.evarzytines.lt. Aukcione gali dalyvauti visi juridiniai ir fiziniai asmenys. Parduodamų objektų sąrašas taip pat skelbiamas svetainėje https://www.turtas.lt/lt/nekilnojamojo-turto-pardavimai-ir-nuoma/patvirtinti-parduodamo-turto-sarasai/.

Pirminė pardavimo kaina yra nustatoma gavus nepriklausomą turto vertinimą. Neatsiradus pirkėjo pirmo aukciono metu, Turto bankas turi teisę sumažinti parduodamo turto kainą iki 10 proc., menkaverčio turto – ir daugiau.

Turto bankas    tai valstybės įmonė, kurioje akcininko teises įgyvendina Finansų ministerija. Šiuo metu Turto bankas patikėjimo teise valdo apie 500 tūkst. kv. m ploto valstybei priklausančio nekilnojamojo turto. Be nekilnojamojo turto valdymo, Turto bankas atlieka tokias valstybės pavestas funkcijas kaip nenaudojamo turto realizacija, valstybei priklausančių įmonių privatizavimas ir skolų išieškojimas.


Valstybės įmonė
Turto bankas
Įmonės kodas: 112021042
PVM kodas: LT120210411

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre

Kęstučio g. 45
08124 Vilnius
Tel. +370 697 99396

Vilniaus g. 16
01402 Vilnius
Tel. +370 697 99396

© VĮ Turto bankas, 2017
Sprendimas:
GERA Solutions