Turto bankas investuotojams siūlys lankstesnes sąlygas

Pranešimas paskelbtas 2019 m. birželio 3 d.

Valstybės nekilnojamąjį turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti įmonė Turto bankas investuotojams siūlys lankstesnes finansavimo sąlygas, įsigyjant pardavimui skirtą valstybės turtą. Tikimasi, kad galimybė pasinaudoti mokėjimo atidėjimu, išplės potencialių investuotojų ratą bei padės valstybei gauti didesnę grąžą už jos turtą.

Vilniaus Vytauto g. 15 esantis buvęs Vaikų ligoninės kompleksas bus pirmas valstybei priklausantis nekilnojamojo turto objektas, kurio pardavimo sąlygose numatyta mokėjimo atidėjimo galimybė. Anksčiau investuotojai turėjo sumokėti visą sandorio sumą per 30 dienų nuo sutarties pasirašymo.

„Parduodant perteklinį valstybės turtą, ypač didesnius objektus, kartais susiduriame su ribota paklausa. Tikimės, kad finansavimo sąlygų lankstumas išplės potencialių investuotojų ratą ir padidinti susidomėjimą parduodamu valstybės turtu. Sulaukę rezultatų ir rinkos reakcijų, vertinsime ir spręsime, kaip dažnai ir kokiems objektams taikysime mokėjimo atidėjimą“, – sako Mindaugas Sinkevičius, Turto banko generalinis direktorius.

Pardavimo sąlygose numatyta, kad visa nekilnojamojo turto ir jam priskirtų žemės sklypų kaina turi būti sumokėta ne vėliau kaip per 2 metus po nekilnojamojo turto pirkimo-pardavimo sutarties. Pirkėjas iš karto turės įmokėti ne mažiau nei 30 proc. turto vertės, o likusią dalį – pagal mokėjimo grafiką. Valdant rizikas, nuosavybės teisė įsigalios tik sumokėjus visą sumą, taip pat bus reikalaujama užstato arba banko garantijos.

Buvęs Vaikų ligoninės kompleksas, kurį sudaro 8 statiniai ir 0,1694 ha žemės sklypas, parduodamas už pradinę 4,74 mln. eurų sumą. Kompleksas pardavinėjamas viešojo aukciono būdu, per aukcionų sistemą www.evarzytines.lt. Dalyvių registracija vyks liepos 8-10 dienomis, o pats aukcionas – liepos 15 dieną. Laimėtoju pripažįstamas dalyvis, pasiūlęs didžiausią kainą ir įvykdęs kitas pardavimo sąlygas.

Per pirmąjį šių metų ketvirtį Turto bankas suorganizavo 194 aukcionus, kurių metu pardavė 57 nekilnojamojo turto objektus. Už sandorius gauta 9,2 mln. Eur, dar už 331 tūkst. Eur sudaryta žemės po savivaldybių pastatais sandorių.

Šiemet iš viso planuojama organizuoti daugiau nei 1200 viešųjų aukcionų. Tai 70 proc. daugiau nei ankstesniais metais. Per 2018-uosius Turto bankas suorganizavo daugiau nei 700 viešųjų aukcionų, kurių metu buvo parduoti 202 nekilnojamojo turto objektai už 8,2 mln. eurų, o taip pat valstybės sklypų, priskirtų savivaldybės pastatams, už 1,7 mln. eurų.

 


Valstybės įmonė
Turto bankas
Įmonės kodas: 112021042
PVM kodas: LT120210411

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre

Kęstučio g. 45
08124 Vilnius
Tel. +370 697 99396

Vilniaus g. 16
01402 Vilnius
Tel. +370 697 99396

© VĮ Turto bankas, 2017
Sprendimas:
GERA Solutions