Ilguvos ir Pagryžuvio dvarai turės naujus savininkus

Pagryžuvio dvaras
Pranešimas paskelbtas 2020 m. rugpjūčio 21 d.

Rugpjūčio 20 d. įvyko valstybės nekilnojamąjį turtą valdančios ir jo priežiūrą užtikrinančios valstybės įmonės Turto bankas organizuoti aukcionai, kurių  metu dalyviai pateikė pasiūlymus už du dvarų kompleksus: Ilguvos (Šakių r.) ir Pagryžuvio (Kelmės r.). Už Pagryžuvio dvarą buvo pasiūlyta 178,5 tūkst. eurų, už Ilguvos – 30,6 tūkst. eurų.

Aukcione dėl kiek daugiau nei 300 kv. m medinio Ilguvos dvaro dalyvavo keturi potencialūs pirkėjai, o pradinė kaina nuo 21,7 tūkst. eurų buvo pakelta iki 30,6 tūkst. eurų. Aukcionuose dėl Pagryžuvio dvaro dalyvavo vienas potencialus pirkėjas, o  už į du aukcionus išskaidytą kompleksą dalyvis pasiūlė pradinę sumą – 178,5 tūkst. eurų.  Pagryžuvio dvaro kompleksą sudaro keli statiniai, kurių bendras plotas siekia beveik 2 tūkst. kv. m.

Abu dvarai parduoti pirmojo aukciono metu. Aukciono laimėtojai įgijo teisę ir išsinuomoti prie dvarų esančią valstybės žemę – atitinkamai Ilguvos 22 arus, Pagryžuvio – 6,6410 hektaro.

„Šiai dienai įvairios institucijos Turto bankui privatizavimui yra perdavusios keturis valstybei priklausančius dvarus, kurių būklė yra nuo patenkinamos iki blogos. Tai, kad  dviem iš jų naujus savininkus pavyko rasti jau pirmojo aukciono metu, suteikia vilties, kad ir kitiems dvarams bus rasti šeimininkai, kurie šiuos kultūros paveldo objektus prikels naujam gyvenimui“, – sako Mindaugas Sinkevičius, Turto banko generalinis direktorius.

Sandoris laikomas baigtu, kai didžiausią kainą pasiūlęs aukciono dalyvis per 10 dienų po pirkimo-pardavimo sutarties pasirašymo įmoka visą sumą. Nesant aukcionų laimėtojų sutikimo, jų tapatybės nėra viešinamos.

Dvarų kompleksai yra įrašyti į Nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą kaip Lietuvos istorijai reikšmingi kultūros paveldo objektai.

Kaip nurodoma Kultūros paveldo departamento tinklalapyje, mediniai  barokiniai XVIII a. pabaigoje ant aukšto Nemuno šlaito statyti Ilguvos dvaro rūmai mena turtingą muzikinį Mlynarskių šeimos gyvenimą. XIX a. pabaigoje – XX a. pirmojoje pusėje jame lankydavosi žymūs Lietuvos ir Lenkijos muzikai ir kiti kultūrininkai. Rūmai 1992-1997 metais buvo pradėti restauruoti, tačiau nebaigti ir 2018 m. buvo perduoti Turto bankui.

Pagryžuvio dvaro sodyba yra netoli Tytuvėnų, vaizdingoje Gryžuvos upelio ir ir Blikės upokšnio, piliakalnio aplinkoje. Centriniai rūmai statyti XIX a. viduryje romantizmo stiliuje, labai nukentėję I-ojo Pasaulinio karo metu, tarpukaryje jame veikė jėzuitų naujokynas, sovietmečiu – tuberkuliozės sanatorija, iki 2018 metų – Aukštelkės socialinės globos namų filialas. Pasikeitus socialinės globos politikai, kompleksas ištuštėjo ir 2019 m. buvo perduotas Turto bankui privatizuoti.

Be minėtų dvarų, privatizavimui šiuo metu yra ruošiami Gruzdžių (Šiaulių r.) ir Baltosios Vokės (Vilniaus r.) dvarai.


Valstybės įmonė
Turto bankas
Įmonės kodas: 112021042
PVM kodas: LT120210411

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre

Kęstučio g. 45
08124 Vilnius
Tel. +370 697 99396

Vilniaus g. 16
01402 Vilnius
Tel. +370 697 99396

© VĮ Turto bankas, 2017
Sprendimas:
GERA Solutions