Skelbiamas pakartotinis valstybei priklausančio sraigtasparnio aukcionas

Sraigtasparnis
Pranešimas paskelbtas 2020 m. rugsėjo 9 d.

Valstybės nekilnojamąjį turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas skelbia pakartotinį valstybei priklausančio sraigtasparnio „Airbus Helicopters EC-145“ viešąjį aukcioną. Techniškai tvarkingas ir šiuo metu eksploatuojamas sraigtasparnis parduodamas už 2,76 mln. eurų sumą. 

2006 m. Vokietijoje pagamintas dvimotoris, aštuonių vietų orlaivis yra naudojamas Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT). Be standartinės įrangos, sraigtasparnyje yra sumontuota speciali įranga, skirta tūpimui ant vandens bei gaisrų gesinimui. Pasieniečiai, vykdant užduotis, juo yra atlikę daugiau nei 2,6 tūkst. valandų skrydžių.

Vyriausybės sprendimu orlaivio nuspręsta atsisakyti siekiant atnaujinti VSAT orlaivių parką ir įsigyjant kito tipo sraigtasparnį E-135, kuris yra tinkamesnis vykdant paieškos ir gelbėjimo darbus.

„Nors aviacija išgyvena ne pačius lengviausius laikus, tačiau įvertinus susidomėjimą, buvo nuspręsta pradinės kainos nemažinti – ji liko tokia pati, kaip ir per pirmąjį aukcioną. Prieš pirmąjį aukcioną sulaukta susidomėjimo ir užklausų iš Europos Sąjungos ir Afrikos valstybių“, – sako Guoda Gurauskaitė, Turto banko Pardavimų departamento direktorė.

Pirmą kartą aukcionas skelbtas šių metų liepos viduryje, tačiau tuomet jame dalyvių neatsirado.

Pagal Lietuvos įstatymus, valstybei priklausantys laivai ir orlaiviai yra priskiriami nekilnojamajam turtui, todėl jų pardavimu rūpinasi centralizuotas valstybės turto valdytojas Turto bankas. Turto bankas yra pardavęs lėktuvą, o šiuo metu pardavinėja ir valstybei priklausantį laivą „Darius“.


Valstybės įmonė
Turto bankas
Įmonės kodas: 112021042
PVM kodas: LT120210411

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre

Kęstučio g. 45
08124 Vilnius
Tel. +370 697 99396

Vilniaus g. 16
01402 Vilnius
Tel. +370 697 99396

© VĮ Turto bankas, 2017
Sprendimas:
GERA Solutions