Įvyko diskusija dėl tolesnių veiksmų siekiant Lukiškių kalėjimo komplekso įveiklinimo

Lukiškės. Evaldo Čingos nuotr.
Pranešimas paskelbtas 2020 m. rugsėjo 15 d.

Penktadienį, rugsėjo 11 d.,  virtualaus susitikimo metu Turto banko, įvairių ministerijų, Vilniaus miesto savivaldybės ir kitų suinteresuotų organizacijų atstovai aptarė tolesnius veiksmus, siekiant Lukiškių komplekso dalies panaudojimo edukacijai švietimo, kultūros, inovacijų ir technologijų srityse.

Susitikimo dalyviams buvo pristatyta birželį baigta Lukiškių galimybių studija. „Vieni svarbiausių lūkesčių kalbant apie šio objekto tolesnę veiklą – tai daugiafunkcionalumas ir atvirumas visuomenei, kartu išsaugant kultūros paveldą, galbūt įprasminant įvairius istorinius laikotarpius susijusius su šia vieta“, – sako Inga Urbonaitė-Vadoklienė, Turto banko Lukiškių projekto kuratorė.

Pasak jos, dauguma komplekso pastatų, įskaitant jį juosiančią tvorą, yra saugomi, todėl jų pertvarkymo ir pritaikymo galimybės ribotos. Kita vertus, analogų ir sėkmingų projektų pasaulyje yra, tad yra iš ko pasisemti patirties. „Mums tereikia susitarti, kaip dirbsime, kas ten veiks, kokios galimos visuomenei skirtos dalies valdymo formos ir veikimo modeliai“, – aiškina Turto banko atstovė.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad Lukiškių pastatų kompleksas turės būti iš esmės atnaujintas ir pritaikytas visuomenės reikmėms. Nors pastatų būklė gera, tačiau reikalingas kapitalinis remontas, būtina iš esmės atnaujinti infrastruktūrą, kurios būklė itin prasta. Skaičiuojama, kad valstybinės dalies vystymui prireiks apie 10,9 mln. eurų investicijų. Tad apsisprendžiant dėl patalpų skyrimo visuomenės reikmėms, būtina bus spręsti ir finansavimo šaltinių klausimą.

Šis pastatų kompleksas ir galimybė juose vykdyti veiklą itin patraukli įvairių sričių kultūros, meno, dizaino atstovams. Šiandien vykusiame pasitarime dalyvavę Lietuvos dizaino ir Lietuvos meno kūrėjų asociacijų atstovai išreiškė tvirtą pasiryžimą toliau dalyvauti plėtojant projektą.

Įvairūs renginiai, meniniai projektai, filmavimai Lukiškių komplekse vyksta ir šiuo metu, planuojama juos tęsti ir patalpas perėmus Turto bankui. Tuo tikslu planuojama skelbti laikino Lukiškių komplekso operatoriaus konkursą.

Šiuo metu Lukiškių kalėjimo pastatų kompleksas vis dar priklauso Kalėjimų departamentui, tačiau iki metų pabaigos Vyriausybės nurodymu turėtų būti perduotas valdyti Turto bankui.

Primename, jog LR Vyriausybė įpareigojo Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją, Kultūros ministeriją, Ekonomikos ir inovacijų ministeriją, dalyvaujant Vilniaus miesto savivaldybei, iki 2020 m. lapkričio 1 d. pateikti Vyriausybei pasiūlymus dėl Lukiškių kalėjimo komplekso dalies, kuri nebus parduodama ar išnuomojama, panaudojimo edukacinei veiklai plėtoti švietimo, kultūros, inovacijų ir technologijų srityse.

Tęsiant darbą artimiausią mėnesį vyks atskiri susitikimai su suinteresuotomis grupėmis, siekiant  išgvildenti realų galimą ilgalaikės veiklos bei finansavimo modelį.

Pernai uždaryto Lukiškių kalėjimo kompleksą sudaro daugiau nei 17 tūkst. kv. m pastatų ir daugiau nei 2 hektarai žemės. Turto bankas vertino penkis Lukiškių kalėjimo vystymo scenarijus. Pagal pasirinktą scenarijų, ligoninės pastatus (3 400 kv. m)  ir sklypą numatoma parduoti už maždaug 6 mln. eurų viešame aukcione, visuomeninę dalį (4 231 kv. m) panaudoti edukacinėms veikloms, o likusią  dalį (14 531 kv. m) išnuomoti viešojo nuomos konkurso būdu.  

 


Valstybės įmonė
Turto bankas
Įmonės kodas: 112021042
PVM kodas: LT120210411

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre

Kęstučio g. 45
08124 Vilnius
Tel. +370 697 99396

Vilniaus g. 16
01402 Vilnius
Tel. +370 697 99396

© VĮ Turto bankas, 2017
Sprendimas:
GERA Solutions