Turto banko pajamas augino centralizacija ir parduodamo turto apimtys

Pranešimas paskelbtas 2020 m. lapkričio 10 d.

Valstybės nekilnojamąjį turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas per pirmąjį šių metų pusmetį gavo 5,34 mln. Eur pajamų. Tai 16 proc. daugiau nei per tą patį laikotarpį 2019 m., kai pajamos sudarė 4,61 mln. Eur. Pajamų augimą lėmė išaugusios valdomo turto apimtys ir geresni nei planuota valstybei priklausančio turto pardavimų rezultatai.

Per metus centralizuoto turto apimtys augo 200,9 tūkst. kv. m ir 2020 m. antrojo ketvirčio pabaigoje sudarė  595,4 tūkst. kv. m. Centralizuotai valdomo turto apimčių augimas didino ir Turto banko pajamas, kurios iš šios veiklos per metus paaugo beveik 1 mln. eurų ir 2020 m. antro ketvirčio pabaigoje siekė 2,8 mln. eurų.  Kaip teigia Turto banko generalinis direktorius Mindaugas Sinkevičius,  stebint sąnaudų duomenis, pasitvirtino lūkestis, kad centralizuotai valdyti valstybės turtą yra efektyviau, nei tai galėtų daryti atskiros institucijos.

„Augant centralizacijos apimtims, matome, kad valstybės turto administravimo išlaidos nuosekliai mažėja. Tikimės panašių rezultatų ir valstybės institucijoms perėjus nuo panaudos prie nuomos santykių. Nuoma padės spręsti ir valstybės turto atnaujinimo problemą, kuri dėl menkų investicijų yra gana opi. Per pusę metų Turto bankas į institucijų patalpų atnaujinimą investavo 55 tūkst. Eur, iki metų pabaigos planuoja 1,5 mln. Eur, perėjus prie nuomos santykių, ši suma išaugs tris kartus. Ateityje viešojo sektoriaus įstaigos darbuotojai gali tikėtis geresnių darbo sąlygų“, sako M. Sinkevičius.

Per pusmetį Turto bankas pardavė valstybės nekilnojamojo turto už 5,96 mln. Eur. Tai beveik du kartus daugiau nei  planuoja: rinkai pasiūlytas didesnis kiekis valstybei priklausančių objektų, taip pat pasiteisino strategija pardavinėti menkos vertės nekilnojamąjį turtą ir aktyvinti turto, skirto atnaujinimo projektams, pardavimus.  Lyginant su 2019 m. pirmuoju pusmečiu, įplaukos už parduota turtą mažėjo 44 proc. Pardavimų skirtumus lėmė 2019 m. pradžioje už 5,94 mln. Eur parduota Jočionių naftos produktų saugykla. 

Didžiausi sandoriai fiksuoti pirmąjį šių metų ketvirtį Vilniuje: parduotos administracinės patalpos Blindžių g. (2,86 mln. Eur), administracinės patalpos Rasų g. (381 tūkst. Eur) ir patalpos F. Šopeno g. (140 tūkst. Eur).

Per pusmetį Turto bankas valstybės naudai išieškojo skolų už 1,72 mln. Eur. Tai 17 proc. daugiau nei planuota ir trečdaliu mažiau nei 2019 m. pirmąjį pusmetį. Mažėjant Turto banko valdomam skolų portfeliui ir toliau prognozuojamas išieškotų skolų mažėjimas.

Per pirmąjį šių metų pusmetį Turto bankas patyrė 0,102 mln. eurų nuostolį. Įmonės neigiamą rezultatą lėmė dėl teisinių aplinkybių sustabdytas bešeimininkio turto realizavimas ir tokio turto administravimo sąnaudos bei institucijų atsisakomo nekilnojamojo turto priežiūra.

„Vis daugiau institucijų konkretina savo nekilnojamojo turto poreikius, atsisakydamos perteklinio turto. Trumpuoju periodu, kol šis turtas įveiklinamas arba paruošiamas pardavimui, jo priežiūros sąnaudos gula ant Turto banko pečių. Augant atsisakomo turto apimtims, prognozuojame, kad didės ir su tuo susijusios Turto banko išlaidos“, teigia įmonės vadovas.


Valstybės įmonė
Turto bankas
Įmonės kodas: 112021042
PVM kodas: LT120210411

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre

Kęstučio g. 45
08124 Vilnius
Tel. (8 5) 278 0900
Faks. (8 5) 275 1155

Vilniaus g. 16
01402 Vilnius
Tel. (8 5) 268 4988

© VĮ Turto bankas, 2017
Sprendimas:
GERA Solutions