Pirmoji centralizuota valymo ir aplinkos priežiūros sutartis leido atpiginti paslaugas

Pranešimas paskelbtas 2020 m. lapkričio 13 d.

Valstybės nekilnojamąjį turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas pasirašė centralizuotą valymo ir aplinkos priežiūros sutartį su UAB „Socialinė integracija“. Tai pirmoji tokio tipo sutartis. Lyginant su ankstesniais įkainiais, paslaugos centralizavimas leido dešimtadaliu sumažinti išlaidas valymo paslaugoms. Pasiteisinus paslaugų centralizavo praktikai, planuojama palaipsniui pereiti prie centralizuotų valymo ir kitų paslaugų visoje Lietuvoje.

Pirmoji centralizuota valymo ir aplinkos priežiūros sutartis skirta Turto banko klientams, vykdantiems veiklą Panevėžio regione. Pasiūlymus valymo ir aplinkos priežiūros paslaugoms pateikė dešimt tiekėjų. Iš pateiktų pasiūlymų mažiausią kainą pateikė UAB „Socialinė integracija“. Su įmone pasirašyta 24 mėnesių 211,7 tūkst. Eur vertės, skaičiuojant be pridėtinės vertės mokesčio, sutartis.

„Valymo paslaugų centralizavimas Panevėžio regione yra pirmasis didesnės apimties žingsnis į paslaugų centralizavimą siekiant išnaudoti mąsto ekonomijos efektą. Ateityje numatoma stambinti perkamų paslaugų apimtis ne tik valymo paslaugų, bet ir kitose srityse – pastatų techninės priežiūros, turto apsaugos. Visas paslaugų centralizavimas bus vykdomas vadovaujantis Viešųjų pirkimų tarnybos rekomendacijomis, valdant rizikas ir vertinant teisminę praktiką“, –  sako Marius Jakštas, Turto banko Turto valdymo departamento direktorius.

Iki šiol valymo paslaugos Panevėžio regione buvo perkamos atskiriems pastatams ar jų grupėms. Lyginant su ankstesnėmis sutartimis, valymo įkainis vidutiniškai sumažėjo dešimtadaliu, nevertinant tokių papildomų naudų kaip išaugęs valymo periodiškumas, apimtys ir papildomos paslaugos, tokios kaip PVC dangų vaškavimas, akmens masės plytelių impregnavimas, papildomo valymo paslauga po remonto darbų, mechanizuotas sniego stumdymas, varveklių nudaužymas nuo pastato stogo, lietaus vandens nuvedimo latakų ir šulinėlių valymas ir kitos.

„Panevėžio regiono grupės darbuotojų nuolatinių valymo kokybės tikrinimų ir konstruktyvių pokalbių su paslaugos tiekėjais dėka galime pasidžiaugti pasikeitusia švara pastatuose ir jo teritorijoje, o taip pat įdėtas darbo laikas į sutarčių centralizavimą duos klientui didesnį paslaugų krepšelį bei pigesnes valymo paslaugas. Noriu pasidžiaugti, kad klientai aktyviai įsitraukia į paslaugų tiekėjų darbo patikrinimus išreikšdami savo pastebėjimus paslaugos kokybės atžvilgiu, nes tik bendradarbiavimu gausime geriausius rezultatus ir maksimalią naudą“, – teigia Arūnas Sprainaitis,  Turto banko Turto valdymo departamento Panevėžio regiono grupės vadovas

Tai ne vienintelė naujovė valymo paslaugų sferoje. Šiuo metu Turto bankas diegia Valymo standartą, kuris leis klientams identifikuoti savo poreikius ir pagal juos pasirinkti skirtingą valymo lygmenį naudojamoms patalpoms. Valymo standarto diegimas užtikrins geresnę higienos paslaugų kontrolę, tikimasi, leis suderinti valymo paslaugų lūkesčius tarp paslaugų gavėjų ir tiekėjų. Valymo standartas bus diegiamas palaipsniui, kartu su naujomis valymo sutartimis.

Turto banko Panevėžio regiono veikla apima 11 šalies rajonų. Čia Turto bankas iš viso valdo 94,8 tūkst. kv. m ploto patalpų.

 


Valstybės įmonė
Turto bankas
Įmonės kodas: 112021042
PVM kodas: LT120210411

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre

Kęstučio g. 45
08124 Vilnius
Tel. +370 697 99396

Vilniaus g. 16
01402 Vilnius
Tel. +370 697 99396

© VĮ Turto bankas, 2017
Sprendimas:
GERA Solutions