Turto bankas skelbia buvusios Infekcinės ligoninės aukcioną

Pranešimas paskelbtas 2020 m. lapkričio 18 d.

Valstybės nekilnojamąjį turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas skelbia buvusios Infekcinės ligoninės sostinės Žvėryno mikrorajone viešą aukcioną. Tai didžiausias pastaruoju metu parduodamas nekilnojamojo turto objektas, priklausantis valstybei. 13 pastatų komplekso pradinė kaina siekia 5,23 mln. Eur.

Sostinės Žvėryno mikrorajone išsidėstęs 13 pastatų kompleksas, kurio bendras plotas sudaro 3,8 tūkst. kv. m, buvo pradėtas statyti praėjusio amžiaus pradžioje. Didžiąja dalimi medinį kompleksą sudaro 6 ligoninės korpusai ir pagalbiniai pastatai, išsidėstę 2 hektarų plote. Didžioji dalis statinių yra prastos ar itin prastos būklės, todėl nuspręsta juos parduoti, o gautas lėšas investuoti į kitos ligoninės statybas.

Registracija į aukcioną vyksta aukcionų sistemoje evarzytines.lt gruodžio 14-16 dienomis. Aukcionas vyks gruodžio 21-28 dienomis. Aukcione gali dalyvauti fiziniai ir juridiniai asmenys, kurie sumoka registracijos mokestį ir dalyvio užstatą. Aukciono laimėtoju skelbiamas tas dalyvis, kuris pasiūlo didžiausią kainą už parduodamą objektą. Jis per dešimt dienų nuo pardavimo-pirkimo sutarties pasirašymo turi pervesti visą sumą už objektą.

Turto bankas ligoninės kompleksą iš Sveikatos apsaugos ministerijos perėmė 2019 m. pavasarį. Už jį gautos lėšos bus nukreiptos Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Pediatrijos korpuso statyboms. Šiame projekte Turto bankas dalyvauja kaip finansuotojas.

Tai ne pirmas didelis valstybei priklausantis objektas, kuris pardavinėjamas sostinės Žvėryno rajone. Praėjusių metų lapkritį buvo parduotas buvęs Vaikų ligoninės ir Vaiko raidos centro kompleksas. Aukciono dalyvis tuomet už pasiūlė 4,4 mln. Eur už statinius ir žemę.

Per pusmetį Turto bankas pardavė valstybės nekilnojamojo turto už 5,96 mln. Eur. Tai beveik du kartus daugiau nei  planuoja: rinkai pasiūlytas didesnis kiekis valstybei priklausančių objektų, taip pat pasiteisino strategija pardavinėti menkos vertės nekilnojamąjį turtą ir aktyvinti turto, skirto atnaujinimo projektams, pardavimus. Didžiausi sandoriai fiksuoti Vilniuje: parduotos administracinės patalpos Blindžių g. (2,86 mln. Eur), administracinės patalpos Rasų g. (381 tūkst. Eur) ir patalpos F. Šopeno g. (140 tūkst. Eur).


Valstybės įmonė
Turto bankas
Įmonės kodas: 112021042
PVM kodas: LT120210411

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre

Kęstučio g. 45
08124 Vilnius
Tel. +370 697 99396

Vilniaus g. 16
01402 Vilnius
Tel. +370 697 99396

© VĮ Turto bankas, 2017
Sprendimas:
GERA Solutions