Buvusios sostinės Infekcinės ligoninės aukcionas vyks kitąmet

Pranešimas paskelbtas 2020 m. gruodžio 17 d.

Valstybės nekilnojamąjį turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas stabdo buvusios Infekcinės ligoninės sostinės Žvėryno mikrorajone viešąjį aukcioną – jis pakartotinai vyks kitąmet. Aukcionas nutraukiamas atsižvelgiant į gautą Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos raštą, kuriuo rekomenduojama peržiūrėti, patikslinti ir suvienodinti vertingąsias komplekso savybes. Patikslinus jas, bus paskelbtas pakartotinis šio komplekso aukcionas.

„Įvertinę Kultūros paveldo departamento argumentus, priėmėme sprendimą stabdyti aukcioną.  Pasitelkę kultūros paveldo ir Vilniaus miesto savivaldybės specialistus, peržiūrėsime vertingąsias komplekso savybes. Tikimės, kad ši procedūra sudarys prielaidas užtikrinti darnią šios teritorijos plėtrą ir padės išvengti tokių situacijų, kai dėl skirtingų investuotojų, bendruomenių, paveldo specialistų ir savivaldos lūkesčių kyla konfliktinės situacijos projekto įgyvendinimo stadijoje“, –  teigia Mindaugas Sinkevičius, Turto banko generalinis direktorius.

„Departamentas per  pastarasias  savaites sulaukė ne  vieno potencialių aukciono dalyvių paklausimo dėl paveldosaugos reikalavimų, galimo sklypo paskirties keitimo, užstatymo tankumo ir aukštingumo, naujų pastatų statybos ir kitų  sąlygų. Tai sukėlė pagrįstą nuogąstavimą, kad visoms trims  atsakingoms  institucijoms  – departamentui, Turto  bankui ir  Vilniaus  miesto savivaldybės  administracijai nesukonkretinus sąlygų, gali pasikartoti  ydinga kultūros paveldo objektų pardavimo praktika,  iššauksianti  ilgalaikius investuotojų, bendruomenės ir valstybės institucijų konfliktus,  kaip nutiko   Misionierių ar  šv. Pilypo ir  Jokūbo  ligoninių konversijos atveju. Norime, kad kultūros vertybių registre esančio  objekto pardavimas būtų detaliau išdiskutuotas, geriau atitiktų ir potencialių pirkėjų ir visuomenės lūkesčius“, – nurodo Kultūros paveldo departamento direktorius Vidmantas Bezaras.  

„Pastatų komplekso vertingosios savybės patikslintos 2008 m., t.y. daugiau nei prieš 12 metų ir dėl savo būklės pokyčių objektyviai reikalauja papildomo peržiūrėjimo ir paveldosauginio įvertinimo. (…) Departamentas palaiko šio pastatų komplekso  privatizavimo ir kuo spartesnio sutvarkymo  modelį, tačiau siūlo  tą  atlikti  tik  detalizavus  konkrečias  sąlygas ir nustačius  aiškius  reikalavimus  dėl  nekilnojamųjų kultūros vertybių  ir  teritorijos apsaugos bei naudojimo“, rašoma Turto bankui adresuotame gruodžio 16 d. datuotame Departamento rašte.

Pirminiais vertinimais, kultūros savybių tikslinimas gali užtrukti nuo 3 iki 6 mėn.

Registracija į aukcioną vyko gruodžio 14-16 d., o pats aukcionas turėjo įvykti gruodžio 21-28 dienomis. Pradinė komplekso pardavimo kaina – 5,23 mln. Eur. Į viešą aukcioną užsiregistravusiems dalyviams bus grąžintas registracijos mokestis ir užstatas. Turto bankas atsiprašo jų už sukeltus nepatogumus.

Sostinės Žvėryno mikrorajone išsidėstęs 13 pastatų kompleksas, kurio bendras plotas sudaro 3,8 tūkst. kv. m, buvo pradėtas statyti praėjusio amžiaus pradžioje. Didžiąja dalimi medinį kompleksą sudaro 6 ligoninės korpusai ir pagalbiniai pastatai, išsidėstę 2 hektarų plote. Didžioji dalis statinių yra prastos ar itin prastos būklės, todėl nuspręsta juos parduoti, o gautas lėšas investuoti į kitos ligoninės statybas.

Turto bankas ligoninės kompleksą iš Sveikatos apsaugos ministerijos perėmė 2019 m. pavasarį. Už jį gautos lėšos bus nukreiptos Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Pediatrijos korpuso statyboms. Šiame projekte Turto bankas dalyvauja kaip finansuotojas.

Tai ne pirmas didelis valstybei priklausantis objektas, kuris pardavinėjamas sostinės Žvėryno rajone. Praėjusių metų lapkritį buvo parduotas buvęs Vaikų ligoninės ir Vaiko raidos centro kompleksas. Aukciono dalyvis tuomet už pasiūlė 4,4 mln. Eur už statinius ir žemę.


Valstybės įmonė
Turto bankas
Įmonės kodas: 112021042
PVM kodas: LT120210411

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre

Kęstučio g. 45
08124 Vilnius
Tel. +370 697 99396

Vilniaus g. 16
01402 Vilnius
Tel. +370 697 99396

© VĮ Turto bankas, 2017
Sprendimas:
GERA Solutions