Turto bankas rengia viešą konsultaciją dėl laikinos Lukiškių kalėjimo pastatų komplekso nuomos

Lukiškės. Evaldo Čingos nuotr.
Pranešimas paskelbtas 2020 m. gruodžio 21 d.

2021 m. sausio 8 d. 10 val. valstybės įmonė Turto bankas kviečia rinkos dalyvius į viešą konsultaciją, kurios metu aptars pereinamojo laikotarpio Lukiškių kalėjimo pastatų komplekso nuomos tikslus bei konkurso sąlygas.

“Tiek objektas, tiek laikmetis – neeliniai, tad siekiame dialogo su rinkos dalyviais”, – teigia Turto banko konsultantė dr. Inga Urbonaitė-Vadoklienė. Ne paslaptis, kad dėl pandemijos taikomi apribojimai turėjo didelės įtakos meno, kultūros, renginių bei turizmo sektoriams, todėl norima išsiaiškinti rinkos dalyvių galimybes ir poreikį nuomotis šį išskirtinį kompleksą.

Konsultacijos metu, planuojama aptarti būsimo konkurso sąlygas, keliamus reikalavimus nuomininkams, komplekse galimas vykdyti veiklas bei gauti grįžtamąjį ryšį iš rinkos dalyvių, kurie galės užduoti rūpimus klausimus, teikti pasiūlymus.

Konkursas organizuojamas, siekiant Lukiškių kalėjimo kompleksą kuo greičiau bent iš dalies atverti visuomenei. Jame bus galima vykdyti edukacines, kultūrines, menines, mokslines bei kitas veiklas. Kompleksas išnuomojamas iki bus pasirengta ilgalaikiam jo įveiklinimui.  Numatoma nuomos trukmė 1 metai su galimybe pratęsti dar vieneriems metams. Renginys vyks MS Teams platformoje. Registruotis į renginį galima paspaudus šią nuorodą: Registracijos forma.  Registracija iki 2021 m. sausio 6 d. imtinai.

Ilgalaiko Lukiškių kalėjimo komplekso įveiklinimo galimybių studija numato, kad šioje vietoje turėtų atsirasti intelektualinių ir idėjinių mainų klasteris, kuriame susiejami ir skatinami skirtingų sektorių kompetencijų mainai, bendradarbiavimas ir dalinimasis resursais. Tai turėtų būti visiems atvira, telkianti ir visuomenės pažangą įgalinanti multikultūrinė erdvė, kurioje, bendradarbiaujant verslo, mokslo, kultūros ir meno veikėjams, puoselėjamos XXI amžiaus kompetencijos. Siekiama, kad uždara buvusi Lukiškių kalėjimo teritorija taptų istoriją saugančia, tačiau pažangios edukacijos ekosistema, veikiančia per aktyvius įvairių funkcinių, socialinių ir kultūrinių grupių mainus.


Valstybės įmonė
Turto bankas
Įmonės kodas: 112021042
PVM kodas: LT120210411

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre

Kęstučio g. 45
08124 Vilnius
Tel. +370 697 99396

Vilniaus g. 16
01402 Vilnius
Tel. +370 697 99396

© VĮ Turto bankas, 2017
Sprendimas:
GERA Solutions