Turto bankas pasirašė sutartį dėl žaliosios elektros energijos tiekimo

Pranešimas paskelbtas 2021 m. birželio 11 d.

Valstybės nekilnojamąjį turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas ir bendrovė „Ignitis“ pasirašė dviejų metų trukmės elektros energijos, pagamintos iš atsinaujinančių šaltinių, tiekimo sutartį.  Žalioji elektros energija visiems Turto banko administruojamiems objektams bus tiekiama jau nuo liepos 1 d. 

Tokiu būdu Turto bankas prisideda prie valstybės žaliojo kurso įgyvendinimo. „Esame užsibrėžę iki 2024 m. Vyriausybę paversti klimatui neutralia organizacija. Atsinaujinanti energetika,  ekologiškas transportas ir žali viešieji pirkimai bus standartas jau už kelerių metų. Daugybės institucijų, tarp jų ir Aplinkos ministerijos, turtą administruojančio Turto banko perėjimas prie atsinaujinančių energijos išteklių elektros – tai net ne žingsnelis, o tikras sprintas mūsų bendro tikslo link“, – įsitikinęs aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Žaliosios elektros energijos tiekimas, ne vienintelė priemonė, kurios ėmėsi Turto bankas. Šiuo metu modernizuojama 78,7 tūkst. kv. m administracinių patalpų. Įdiegus suplanuotas priemones per metus bus sutaupoma apie 3 600 MWh energijos reikalingos pastatų šildymui ir apie 630 MWh elektros energijos reikalingos patalpų apšvietimui.

Atsižvelgdamas į aplinkosauginių klausimų svarbą, Turto bankas artimiausiu metu iš esmės peržiūrės savo strategiją, siekdamas į ją integruoti žaliosios politikos gaires, numatyti sisteminius žingsnius, kaip valdant valstybės turtą turi būti integruoti aplinką tausojantys, atsakingą vartojimą skatinantys, šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą į aplinką mažinantys sprendimai.

„Visa tai šiandien tapo būtinybe, tiek vystant naujus nekilnojamojo turto projektus, tiek atnaujinant ir prižiūrint esamą valstybės turtą. Klientai išsako šį poreikį, teiraujasi, kokius sprendimus galime pasiūlyti, pageidauja saulės energijos elementų ant statinų stogų ir panašiai“, – dalijasi Turto banko vadovas Mindaugas Sinkevičius.

Žaliosios elektros energijos pirkimas buvo vykdomas per Centrinę perkančiąją organizaciją. Pagal sutartį numatoma įsigyti 30 tūkst. megavatvalandžių (MWh) elektros energijos už 1,36 mln. eurų be PVM. Taip pat numatyta galimybė, esant poreikiui, elektros energijos įsigyti papildomai. Skaičiuojama, kad įsigijus šį kiekį iš atsinaujinančių šaltinių pagamintos elektros energijos, būtų išvengta 4 474 tonų šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimų. Kitaip nei iki šiol elektros energija bus tiekiama kintama kaina. 

„Pasirašyta sutartis dėl žaliosios elektros tiekimo dviejų metų laikotarpiui Turto bankui leis ne tik prisidėti prie tvaresnės energetikos plėtros, bet ir sumažinti sąnaudas – pirmiausiai žaliąją elektrą perkantys vartotojai yra atleidžiami nuo akcizo mokesčio. Be to, papildomai sutaupyti ilguoju laikotarpiu leis ir tai, kad žaliąją elektrą nuspręsta įsigyti iš „Nord Pool Spot“ Lietuvos zonos biržos, kurioje kaina nėra fiksuota, bet kinta kas valandą. Tokią galimybę įsigyti žaliąją elektrą kintančiomis kainomis perkančiosios organizacijos turi jau nuo šių metų pradžios“, – sako Martynas Boratinskas, „Ignitis“ Verslo sprendimų departamento vadovas.  


Valstybės įmonė
Turto bankas
Įmonės kodas: 112021042
PVM kodas: LT120210411

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre

Kęstučio g. 45
08124 Vilnius
Tel. (8 5) 278 0900
Faks. (8 5) 275 1155

Vilniaus g. 16
01402 Vilnius
Tel. (8 5) 268 4988

© VĮ Turto bankas, 2017
Sprendimas:
GERA Solutions