Turto bankas užbaigė dar vieną turto atnaujinimo projektą

Pranešimas paskelbtas 2017 m. vasario 8 d.

Valstybės įmonė Turto bankas Lietuvos kariuomenei perduoda iš nebūties prikeltą istorinį Panemunės kareivinių ir Karo mokyklos komplekso pastatą. Moderniai įrengtame administraciniame pastate įsikurs Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės štabas.

Kareivinių ir Karo mokyklos kompleksas Panemunėje Rusijos caro potvarkiu iškilo dar XIX amžiaus pabaigoje. Po Pirmojo pasaulinio karo čia buvo dislokuota Lietuvos kariuomenė, atkelta ir Karo mokykla, kurioje išugdyti iškiliausi Lietuvos karininkai.

Buvęs raštinės pastatas apleistas ir nenaudojamas stovėjo nuo pat 1993-jų. Kaip ir visas Panemunės kareivinių ir Karo mokyklos pastatų kompleksas jis yra valstybės saugomas kultūros paveldo objektas.

Atnaujinant pastatą atrastas ir restauruotas autentiškas sieninis dekoras. Įrengus pastogę, bendras pastato plotas padidėjo nuo 700 iki 1000 kv.m. Iš viso į projektą investuota apie milijonas eurų.

Šis projektas – jau šešioliktas, kurį Turto bankas įgyvendino pagal Vyriausybės patvirtintą atnaujinamo turto sąrašą. Turtas atnaujinamas jį rekonstruojant, o jei tai netikslinga, perkamas arba statomas naujas. Lėšos atnaujinimo projektams gaunamos pardavus valstybei nereikalingus objektus, įtrauktus į atnaujinamo turto sąrašą, taip pat skolinantis lėšų.  

Nuo turto atnaujinimo programos pradžios 2007 metais iš viso buvo parduota daugiau kaip 400 įvairių objektų už 69,5 mln. Eur. Į atnaujinimo projektus investuota daugiau nei 81mln. Eur.

Turto bankas įgyvendino ne vieno administracinio pastato Vilniuje ir Kaune rekonstrukcijos projektus, taip pat Lietuvos Respublikos Seimo I rūmų rekonstrukciją. Buvo pastatytas naujas Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pastatas, Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų akušerijos ir chirurgijos korpusas, Klaipėdos universiteto bendrabučiai.

2014 metais Vyriausybei pakeitus valstybės nekilnojamojo turto atnaujinimo modelį ir Turto bankui tapus centralizuotai valdomo valstybės turto valdytoju, nauji objektai į atnaujinamo valstybės nekilnojamojo turto sąrašą neįtraukiami.


Valstybės įmonė
Turto bankas
Įmonės kodas: 112021042
PVM kodas: LT120210411

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre

Kęstučio g. 45
08124 Vilnius
Tel. (8 5) 278 0900
Faks. (8 5) 275 1155

Vilniaus g. 16
01402 Vilnius
Tel. (8 5) 268 4988

© VĮ Turto bankas, 2017
Sprendimas:
GERA Solutions