Valstybei nereikalingo nekilnojamojo turto – du kartus daugiau

Pranešimas paskelbtas 2017 m. gruodžio 13 d.

Ministerijos ir kiti valstybės nekilnojamojo turto valdytojai Vyriausybės paraginti šiemet ypač kruopščiai įvertino savo valdomo turto poreikius ir valstybės funkcijoms nereikalingo turto parduoti pasiūlė du kartus daugiau nei pernai.  

Valstybės įmonės Turto banko Finansų ministerijai pateiktuose Viešame aukcione parduodamo nekilnojamojo turto ir Atnaujinamo valstybės nekilnojamojo turto sąrašų projektuose iš viso įtraukta virš 600 objektų, kurių bendras plotas sudaro daugiau nei 100 tūkst. kv. m.  

Tai įvairiausios paskirties nekilnojamasis turtas visoje Lietuvoje – butai, gyvenamieji namai, bendrabučiai, mokyklų pastatai, poilsio namai, gamybinės patalpos, garažai, sandėliai ir kt. Perduodamos savo funkcijoms vykdyti nereikalingą turtą aktyviausios buvo reorganizuojamos miškų urėdijos, taip pat švietimo įstaigos, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, socialinės globos namai.

 „Džiaugiamės augančiu valstybės institucijų sąmoningumu objektyviai vertinant nekilnojamo turto poreikį ir atsisakant nereikalingų objektų. Sieksime dar glaudesnio tarpusavio bendradarbiavimo,   perimant nereikalingo turto naštą ir ateityje“, – sako Valstybės įmonės Turto banko generalinio direktoriaus pavaduotojas, laikinai atliekantis generalinio direktoriaus funkcijas, Marius Kliokys.

Vyriausybė dar birželio mėnesį pritarė Turto banko parengtai Valstybės turto valdymo ataskaitai bei pasiūlymams dėl efektyvesnio valstybės turto naudojimo ir ministerijas bei kitus valstybės turto valdytojus įpareigojo įvertinti valdomo turto poreikius ir nereikalingą valstybės nekilnojamąjį turtą perduoti Turto bankui.


Valstybės įmonė
Turto bankas
Įmonės kodas: 112021042
PVM kodas: LT120210411

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre

Kęstučio g. 45
08124 Vilnius
Tel. (8 5) 278 0900
Faks. (8 5) 275 1155

Vilniaus g. 16
01402 Vilnius
Tel. (8 5) 268 4988

© VĮ Turto bankas, 2017
Sprendimas:
GERA Solutions