Turto banko atnaujintame pastate – įkurtuvės

Pranešimas paskelbtas 2017 m. gruodžio 20 d.

Valstybės įmonė Turto bankas užbaigė dar vieną valstybės nekilnojamojo turto atnaujinimo projektą – pastačius priestatą po vienu stogu Vilniuje įsikūrė Valstybinė augalininkystės tarnyba (VAT) prie Žemės ūkio ministerijos.

Per metus šalia administracinio pastato, kuriame tilpo tik dalis Valstybinės augalininkystės tarnybos darbuotojų, iškilo modernus penkių aukštų priestatas. 1,4 tūkst. kv. m bendro ploto pastate iš viso įrengta 94 šiuolaikiškų darbo vietų. Į jas tarnybos darbuotojai persikėlė iš skirtingose miesto vietose buvusių patalpų (Smėlio g.8 ir Kalvarijų g. 62), kurias, kaip nereikalingą valstybės funkcijoms vykdyti turtą, perėmė Turto bankas. 

Į priestato statyba investuota beveik 1,6 mln. eurų. Didžiąją dalį lėšų  – daugiau nei 900 tūkst. eurų Turto bankas gavo pardavęs perimtą valstybės funkcijoms nereikalingą nekilnojamąjį turtą, kitą dalį investicijų skyrė pati tarnyba.

Šis valstybės turto atnaujinimo projektas – jau septynioliktas, kurį Turto bankas įgyvendino pagal Vyriausybės patvirtintą atnaujinamo turto sąrašą. Turtas atnaujinamas jį rekonstruojant, o jei tai netikslinga, perkamas arba statomas naujas. Lėšos atnaujinimo projektams gaunamos pardavus valstybei nereikalingus objektus, įtrauktus į atnaujinamo turto sąrašą, taip pat skolinantis lėšų.  

Nuo turto atnaujinimo programos pradžios 2007 metais iš viso buvo parduota daugiau kaip 400 įvairių valstybės funkcijoms atlikti nereikalingų objektų už 69,5 mln. eurų. Į atnaujinimo projektus investuota daugiau nei 81 mln. eurų.  

Turto bankas įgyvendino ne vieno administracinio pastato Vilniuje ir Kaune rekonstrukcijos projektus, taip pat Lietuvos Respublikos Seimo I rūmų rekonstrukciją. Buvo pastatytas naujas Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pastatas, Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų akušerijos ir chirurgijos korpusas, Klaipėdos universiteto bendrabučiai.

Ateinančiais metais Turto bankas užbaigs Respublikinės Klaipėdos ligoninės naujojo korpuso statybą, taip pat  Lietuvos kariuomenės kompleksinio pastato Vilniuje, Pagubės gatvėje  rekonstrukciją.   

 

 

 


Valstybės įmonė
Turto bankas
Įmonės kodas: 112021042
PVM kodas: LT120210411

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre

Kęstučio g. 45
08124 Vilnius
Tel. (8 5) 278 0900
Faks. (8 5) 275 1155

Vilniaus g. 16
01402 Vilnius
Tel. (8 5) 268 4988

© VĮ Turto bankas, 2017
Sprendimas:
GERA Solutions