Turto bankas įgyvendino trečiąjį turto centralizavimo etapą

Pranešimas paskelbtas 2018 m. kovo 14 d.

Valstybės įmonė Turto bankas, įgyvendindama trečiąjį administracinio nekilnojamojo turto centralizavimo etapą, iš 40 valstybės institucijų per 2 mėnesius perėmė patikėjimo teise  valdyti virš 150 tūkst. kv. m. bendrojo administracinio nekilnojamojo turto Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Biržuose, Kretingoje, Kupiškyje, Visagine, Varėnoje ir Ukmergėje.  Iš viso Turto bankas patikėjimo teise valdo virš 200 000 kv.m.

„Šiuo metu baigiame trečiąjį ir netrukus pradėsime ketvirtąjį turto valdymo centralizavimo etapą. Dėka darniai ir profesionaliai dirbančio kolektyvo, per 2 mėnesius perėmėm 5 kartus didesnį turto kiekį, nei ankstesniais etapais.“ – sako Sergejus Ignatjevas,  Turto banko nekilnojamojo turto departamento direktorius.

Turto bankas, trečiam etapui atrinko administracinės paskirties turtą, kurį valdė Finansų ministerija ir jai pavaldžios įstaigos: Muitinės departamentas, teritoriniai muitinės skyriai, Valstybinė mokesčių inspekcija, apskričių mokesčių inspekcijos, taip pat buvo atrinktas turtas, kurį valdė Aplinkos ir Žemės ūkio ministerijos. 

Valstybės institucijos perduodamos administracinės paskirties nekilnojamąjį turtą Turto bankui, kartu perleidžia ir turto administravimo veiklas. Turto bankas sudaro komunalinių paslaugų sutartis,  prižiūri turto fizinę, techninę ir inžinierinės įrangos būklę, rūpinasi draudimu.  

Pagrindinis įmonės siekis – mažinti valstybės turto išlaikymo kaštus ir kuo profesionaliau jį valdyti.  

Tuo tikslu pernai Turto bankas įgyvendino struktūrinius pokyčius – įkūrė Valstybės nekilnojamojo turto strategijos departamentą, pertvarkė esamus departamentus ir skyrius,  įdiegė regioniniu principu paremtą turto valdymo modelį, o taip pat  įkūrė  regionuose veikiančias valdymo grupes, kurios yra arčiau turto naudotojų ir gali operatyviai reaguoti į jų poreikius.                    

Siekiama, kad iki 2020 metų Turto bankas perimtų ir centralizuotai valdytų ne mažiau kaip 60 proc. viso valstybės administracinės paskirties nekilnojamojo turto.


Valstybės įmonė
Turto bankas
Įmonės kodas: 112021042
PVM kodas: LT120210411

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre

Kęstučio g. 45
08124 Vilnius
Tel. (8 5) 278 0900
Faks. (8 5) 275 1155

Vilniaus g. 16
01402 Vilnius
Tel. (8 5) 268 4988

© VĮ Turto bankas, 2017
Sprendimas:
GERA Solutions