Turto bankas perima AB „Problematika“

Pranešimas paskelbtas 2019 m. balandžio 19 d.

Valstybės nekilnojamąjį turtą valdantis bei valstybės įmonių privatizavimą vykdantis Turto bankas iš Susisiekimo ministerijos perėmė 100 proc. valstybės kapitalo akcinės bendrovės (AB) „Problematika“ akcijų. Vyriausybės nutarimu, įmonė yra įtraukta į privatizuojamų įmonių sąrašą.

Pasak Turto banko generalinio direktoriaus Mindaugo Sinkevičiaus, Turto bankui perėmus įmonę, paruošimas privatizavimui užtrunka iki pusės metų, jei neatsiranda papildomų aplinkybių. „Turto bankas išanalizuoja įmonės finansinę padėtį, įvertina galimus investuotojus, taip pat užsako nepriklausomo vertintojo įmonės vertinimo paslaugą, paruošia įmonės dokumentų informacinį rinkinį, kad potencialūs investuotojai būtų detaliai supažindinti su įmonės veikla ir padėtimi“, – sako M. Sinkevičius.

AB „Problematika“ teikia plataus spektro paslaugas, susijusias su keliais ir jų kokybe. Ji atlieka kelio dangų statybinių medžiagų laboratorinius bandymus ir analizę; kelių, tiltų, oro uostų, geležinkelių ir kitų objektų techninę priežiūrą, teikia kelių statybos medžiagų sertifikavimo paslaugas, kadastrinių matavimų paslaugas bei vykdo projektus, susijusius su informacinėmis transporto sistemomis.

„Tai pelningai veikianti įmonė, kurios veiklos pelnas per pastaruosius trejus metus atitiko ar net viršijo įmonei keliamus tikslus. Pirminiu vertinimu, įmonė yra diversifikavusi savo veiklas, teikdama ne tik laboratorinių bandymų paslaugas, tačiau ir kelių statybos techninę priežiūrą, sertifikavimo, kadastrinių matavimų ir informacinių transporto sistemų paslaugas“, – sako M. Sinkevičius.

AB „Problematika“ direktoriaus Artūro Paleko teigimu, įmonės didžiausią vertę sudaro didžiulę patirtį sukaupusi kvalifikuotų profesionalų komanda bei turima įranga. „Laboratoriniai bandymai, techninė priežiūra ir kitos įmonės vystomos veiklos yra specifinės, todėl reikalinga ne tik speciali įranga, bet ir patirtį, žinias bei kvalifikaciją turintys motyvuoti ir atsidavę darbuotojai. Dėl darbuotojų ir investicijų į laboratoriją, įmonė gali atlikti daugiausiai – apie 200 – skirtingų bandymų, susijusių su keliais“, – sako A. Palekas.

2018 m. AB „Problematika“ gavo 5,14 mln. eurų pajamų, kurių didžioji dalis gauta už laboratorinius bandymus ir kelių statybos techninės priežiūros paslaugas. Pernai metais įmonė uždirbo 618 tūkst. eurų grynojo pelno. Bendrovėje dirba apie 100 darbuotojų.

2018 m. Turto bankas surado investuotojus 3 valstybės valdomoms įmonėms – UAB „Aerogeodezijos institutas“ (99,82 proc. akcijų paketas parduotas už 650 tūkst. eurų), UAB „Kauno Petrašiūnų darbo rinkos mokymo centras“ (54,18 proc. akcijų paketas parduotas už 293 tūkst. eurų) bei AB „Informacinio verslo paslaugų įmonė“ (51,67 proc. akcijų paketas parduotas už 352 tūkst. eurų).

Turto bankas tai valstybės įmonė, kurioje akcininko teises įgyvendina Finansų ministerija. Šiuo metu Turto bankas patikėjimo teise valdo apie 500 tūkst. kv. m ploto valstybei priklausančio nekilnojamojo turto. Be nekilnojamojo turto valdymo, Turto bankas atlieka tokias valstybės pavestas funkcijas kaip perteklinio turto realizavimas, valstybei priklausančių įmonių privatizavimas ir skolų išieškojimas.


Valstybės įmonė
Turto bankas
Įmonės kodas: 112021042
PVM kodas: LT120210411

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre

Kęstučio g. 45
08124 Vilnius
Tel. (8 5) 278 0900
Faks. (8 5) 275 1155

Vilniaus g. 16
01402 Vilnius
Tel. (8 5) 268 4988

© VĮ Turto bankas, 2017
Sprendimas:
GERA Solutions